Türk Telekom’dan Chunghwa Telecom ile iş birliği

class=”cf”>

Türk Telekom, “Yazılım Tanımlı Fiber Genişbant Erişim Sistemi” (SEBA) mevzusundaki çalışmalarıyla dünyaya açılıyor. Bu kapsamda, Türk Telekom grup şirketi Argela’nın ABD’deki iştiraki Netsia, Tayvan’ın en büyük operatörü Chunghwa Telecom ile bir iş birliğine imza attı. 

Telekomünikasyon uç bulut çözümleri alanında malum bir Ar-Ge şirketi olan Netsia’ın sunmuş olduğu geniş bant ağ stratejisi kapsamında açık ve ayrıştırılmış bir mimariyle dünya standartlarında, çağıl, kaliteli ve yüksek süratli geniş bant hizmetleri sunan SEBA+ çözümü, Chunghwa Telecom laboratuvarlarına başarıyla entegre edildi. Netsia SEBA+ çözümünün Chunghwa Telecom’un istediği ağ işlevselliğini sağladığından güvenilir olmak amacıyla operatörün kendi ağ ortamında yapmış olduğu kapsamlı testler başarıyla sonuçlandı. 

Argela CEO’su Bülent Kaytaz, mevzuyla ilgili açıklamasında “Chunghwa Telecom, SDN tabanlı sanallaştırılmış geniş bant arenasında öne çıkıyor. Biz de bu fantastik yolculukta operatörlerin erişim ağlarındaki siloları ortadan kaldırmalarına destek olan ve tüm erişim ağı için merkezi ve çevik bir yönetim sunan Netsia SEBA+ çözümümüzle onlara eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

SEBA+ çözümünün geniş bant erişim ağını değişik hizmet gereksinimlerine ve satın alan deneyimi gereksinimlerine nazaran uyarlamasını sağladığını ifade eden Kaytaz, “Çözüm ek olarak operatörlerin satıcıya bağımlılığı ortadan kaldırarak CAPEX ve OPEX maliyetlerini optimize etmelerini destekliyor, daha denetim edilebilir ve esnek PON ağlarına izin veriyor ve böylece ağdaki yeni abonelerin ve hizmetlerin Sıfır Dokunuş ile Kurulumu benzer halde eleştiri özellikleri etkinleştiriyor. Netsia SEBA+ çözümünün genişletilebilir otomatik seyretme ve informasyon alma kabiliyetleri, operatör ve müşteriler için en iyi hizmet standardını sağlıyor. Chunghwa Telecom ekibiyle iş birliğimiz son aşama verimli geçti. Çözümümüzün kendi ağlarında canlı olarak dağıtıma hazır olduğundan güvenilir olmak için detaylı testler yaptılar. Tüm Chunghwa Telecom ekibine süreç süresince gösterdikleri iş birliği için teşekkür ediyor ve başarıya ulaşmış iş birliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” diye konuştu. 

class=”cf”>

Chunghwa Telekom Laboratuvarları Başkanı Dr. Lin mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Güçlü bir ekosistem oluşturmak için teknik kapasiteden yararlanırken geliştirme, üretim ve pazarlama potansiyelini etkin bir halde bir araya getirmek, Chunghwa Telecom için yalnız bir sınav değil hem de bir fırsattı. Chunghwa Telecom Laboratories, açık ağ standartlarını benimsiyor ve ağ altyapısının ve bulut mimarisinin avantajlarını keşfetmek için yazılım/donanım ortaklarıyla iş birliğini sürdürecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir