‘Vakit kaybetmeden harekete geçin’ – Haberler

class=”cf”>

Turkcell’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi 2021 Mezuniyet Töreni’ne katılarak yeni mezun olan 3 bin öğrenciyle bir araya geldi.

Üniversite’nin 1992 mezunları içinde yer edinen ve törenin ana konuşmacısı olan Erkan, toplantıdaki konuşmasında, mezun olduğu okul tarafınca böylesine anlamlı bir günde çağrı edilmekten son aşama mutlu ve heyecanlı bulunduğunu dile getirdi.

Murat Erkan, “Tarihin belli dönemlerinde ve yalnız o nesillerin tanık olduğu büyük değişim anları içeriyor. Sizler de bugün hayatınızda yeni bir döneme başlıyorsunuz, öte taraftan dünyamız da yenileniyor ve dönüşüyor. Hala yaşadığımız pandemi birçok açıdan hayatlarımızı, ekonomilerimizi, iş yapış şekillerimizi kökten değiştirdi. Bu sürece bilimin, hızla gelişen teknolojinin ve dijitalin imkanları yardımıyla hazırlıklıydık. Ancak pandemi harekete geçmemizi daha da hızlandırdı ve bu dönüşüme olanak sağlamış oldu.” ifadelerini kullandı.

Değişim hızının öngörülemeyeceğini aktaran Erkan, “Bu tür değişim süreçlerine öncesinde hazır olmamız dirimsel bir önem taşıyor. Çünkü günümüzde dijitalleşmenin ve dijital platformların dönüştürücülüğünde, informasyon ve her türlü veri akışı anında her insana ulaşabiliyor, bu sayede karşılıklı öğrenme de oldukça daha kolay ve mümkün oluyor. Sizlerin de değişimin hızını yakalayıp bu dönüşüme hazır olabilmeniz için dijitali kullanma çeşitliliğiniz ve yaratıcılığınız eleştiri önem taşıyor.” açıklamasında bulunmuş oldu.

class=”cf”>

Hayatta başarıya ulaşmış olmak için sıkı çabalama, sabır ve ekip oyununun eğer olmazsa olmaz bulunduğunu dile getiren Erkan, her insanoğlunun gençlere hayallerinin peşinden gitmelerini tembih ettiğini, yalnız bundan daha da anlamlı olan şeyin harekete geçmek bulunduğunu beyan etti.

Erkan, günümüz dünyasında dönüşüm için bekleme lüksünün olmadığını, gençlerin hayallerine ulaşmak için bir an ilkin harekete geçmeleri icap ettiğini kaydetti.

“İdeal işin” tanımını icra eden Erkan, “Belki de o ana kadar karşınıza çıkmamış ya da derhal derhal aklınıza gelmemiş ideal işiniz, siz harekete geçtiğinizde, bir şeyler ortaya koymak için çaba sarf ettiğinizde şekillenecek. Ve böylece sizi mutlu eden ve başarıya götürmüş olan şeyin başkaları için kıymet ve yarar üretmekten geçtiğini farkına varacaksınız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Başta Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz olmak suretiyle üniversitenin öğretim görevlilerine ve öteki tüm mensuplarına davetleri için teşekkür eden Erkan, konuşmasının peşinden dereceye giren mezunlara plaket takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir