Vivo X Note, Geekbench Listesinde Ortaya Çıktı

Vivo’nun yeni X serisi akıllı telefonu Vivo X Note, Snapdragon 8 Gen 1 SoC ve 12GB RAM ile Geekbench listesinde görüldü.

Vivo, X serisi altında yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, 11 Nisan tarihinde X Fold katlanabilir akıllı telefonun yanı sıra X Note modelini de piyasaya sürecek. Ayrıyeten resmi lansman öncesinde yeni Android akıllı telefonunun dizaynını da tanıtılmış durumda. Lakin şirket, akıllı telefonun temel özellikleri ile ilgili bir bilgiyi şimdi açıklamış değil. Ortaya çıkan Geekbench veritabanı listesi ise yaklaşmakta olan Vivo akıllı telefonun ayrıntılarını bizlere gösteriyor.

Vivo X Note, Geekbench’te V2170A model numarası ile listelenmiş. Geekbench listesine nazaran telefonun kod ismi ise “taro” olacak. Akıllı telefonda, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC bulunuyor. Sekiz çekirdekli SoC, 3.0GHz’lik en yüksek saat suratına sahip.

Geekbench veritabanında listelenen varyant, 12GB RAM’e sahip. Telefonun, 256GB ve 512GB depolama seçenekleriyle gelmesini bekliyoruz. Vivo X Note ayrıyeten, kutudan çıktığı haliyle Android 12 tabanlı Origin OS Ocean işletim sistemini çalıştıracak. Geekbench listesi, akıllı telefonun tek çekirdekli testte 794 ve çoklu çekirdek testinde 3158 puan aldığını ortaya koydu.

Akıllı telefonun, üç farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüleceği de resmi olarak onaylanmıştı. Renk seçenekleri; mavi, gri ve siyah olacak biçimde sıralanıyor. Vivo X Note ayrıyeten, 2K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 7 inçlik bir AMOLED panel barındıracak. Bununla birlikte 80W süratli şarj ve 50W kablosuz şarj dayanağına sahip 5.000mAh batarya ile birlikte geldiğini belirtelim.

Akıllı telefon kamera olarak 48MP ultra geniş sensör ile birlikte 50MP’lik birincil sensöre sahip olacak. Telefonda yer alan dörtlü art kamera kurulumunu oluşturan öbür iki sensörün ise 12MP’lik portre kamerası ve 8MP’lik periskop kamera olduğunu ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.