Vivo X80 Pro+, Geekbench’te Ortaya Çıktı

Daha evvel AnTuTu ve Geekbench testlerinde gözüken Vivo X80 ve Vivo X80 Pro‘nun Dimensity 9000 yonga setiyle birlikte gelmesi bekleniyor. Yakın vakitte “V2145” model numarasıyla Geekbench testinde ortaya çıkan Vivo X80 Pro+ ise Dimensity 9000 yerine Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacak.

Vivo’nun X80 serisi yeni akıllı telefonu, Geekbench’te Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin kod ismi olan “taro” anakartıyla birlikte göründü ve böylelikle aygıtın Qualcomm’un yeni yonga setine sahip olacağı anlaşıldı. Bunun yanı sıra Geekbench bilgi tabanında ortaya çıkan bilgilere nazaran, Android 12 işletim sistemi barındıran akıllı telefonda 12 GB RAM bulunuyor.

Bununla birlikte GSM Arena tarafından paylaşılan habere nazaran, yayınlanan Geekbench skorları bir epey düşük. Lakin şimdi piyasaya sürülmemiş ve test sırasında hangi modda çalıştırıldığı bilinmeyen bir aygıtın benchmark testi sonuçlarının hiçbir formda sağlam olmadığını da belirtmeniz gerek.

Söylentilere nazaran Vivo X80 Pro+, 120 Hz LTPO 2 ekran paneline sahip, 6,78 inç boyutunda QHD+ AMOLED ekranla gelecek. Birebir vakitte bu model kamerasıyla da ön plana çıkacak. Akıllı telefonun kamera donanımı; Vivo V1 özel imaj sinyali işlemcisi, 50 MP’lik ana kamera sensörü (ISOCELL GN1), 48 MP’lik ultra geniş açılı kamera sensörü (IMX598) ve iki adet 50 MP’lik yardımcı kamera sensörlerinden (JN1 + JN2) oluşuyor.

Vivo’nun X80 serisini yakın vakitte piyasaya sürmesi bekleniyor. MySmartPrice’ın savına nazaran, akıllı telefon serisi bu ay içinde Hindistan’da piyasaya sürülecek. Telefonların fiyatlandırmasına geldiğimizdeyse Hindistan’da 1030 dolara tekabül eden bir satış fiyatının beklendiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.