Yaklaşık İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Word, Excel Ve Notepad’de Yapımı

class=”cf”>

Yaklaşık işareti matematiksel bir işarettir. Word ve excel üstünden bu işaret kolay bir halde yapılabilmektedir. Bu sembolü yapabilmek için değişik tuşların kombinasyonlarından faydalanılmaktadır. 

Yaklaşık İşareti Nasıl Yapılır? 

Windows işletim sistemlerinin kullanıldığı bilgisayarlarda ve laptoplarda averaj işaretini yapmak için çeşitli kısaltmalar kullanılmaktadır. Yaklaşık işaretini yapmak için alt gr + ü tuşları kullanılır. Bunun için ilk olarak alt gr tuşuna basılı tutulur. Bu tuşa basılırken sonrasında ü tuşuna basılarak averaj işaretini yapmak mümkündür. Yaklaşık işareti tilde işareti adı ile de bilinmektedir. 

 Numlock kısmındaki rakamlar ile de bu işareti yapmak mümkündür. Bunun için ise alt + 0126 tuşları kullanılmaktadır. Alt tuşu klavyede boşluk özetlemek gerekirse space tuşunun sol tarafında bulunmaktadır. Alt tuşuna basılı tutulurken peşinden 0-1-2-6 tuşlarına basılmaktadır. 

 Bilgisayar Klavyesi ile Word, Excel ve Notepad’de Yapımı Nasıldır? 

class=”cf”>

 Yaklaşık işaretini değişik bir halde yapmak da mümkündür. Bu yöntem karakter eşlem uygulaması adı ile bilinmektedir. Bilgisayarda başlat bölümünde uygulamalar içinde sistem araçları kısmına gidilir. Burada karakter eşlem menüsü vardır. Bu menü açılır. Buradan yazı tipi olarak Arial seçilmelidir. Sonrasında altta bulunan gelişmiş görünüm kısmına gelinir. Böylece unicode alanı aktifleştirilmiş olmaktadır. unicode kısmına 007E yazıldığı zaman aramada averaj işaretini bulmak mümkün olmaktadır. 

 Yaklaşık işaretinin bulunmasının peşinden seç butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemden sonrasında işaret metne kopyalanmaktadır. Bu öteki yöntemlere nazaran oldukça uzundur. Ancak bazı tuşlar çalışmadığı zaman bu yöntem tercih edilmektedir. Ancak bilgisayar klavyesinin tuşlarında herhangi bir mesele yoksa öteki yöntemlerden birinin seçilmesi daha uygun olacaktır. Çünkü bu yöntemler oldukça daha kolay ve kısa sürelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir