Yaklaşık İşareti Nerede, Nasıl Kullanılır Ve Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Yaklaşık İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Kasa, ekran, klavye ve fare benzer halde değişik donanımları ile çeşitli yazı, sayı ve sembol yazmak için kullanılan bilgisayarlar ile birçok işlem yapılabilmektedir. Klavye üstünde üst kısım ve yan kısmında rakamlar bulunmaktadır. Rakamlar kısmında ek olarak numlock alanı bulunur. İşte hem bu alan yardımıyla hem de harf kısmı yardımıyla averaj işareti özetlemek gerekirse tilde işareti elde edilir. 

 Yaklaşık İşareti Nerede, Nasıl Kullanılır ve Yapılır? 

 Matematiksel işlemlerde kullanılan terimlerin word, excel benzer halde ofis programlarında kullanımı mevcuttur. Yaklaşık işareti matematikte kullanılan ve gerçeğe en yakın ifadeyi veren kıymeti ifade etmektedir ve (~) sembolü ile gösterilmektedir. Aynı zamanda matematiksel olarak aşağı yukarı anlamında da kullanılır. Bu işaret bilgisayardan birkaç değişik yol ile de elde edilir. 

 Bilgisayar Klavyesi ile Yaklaşık İşareti Yapımı 

class=”cf”>

 Windows işletim sistemi olan bilgisayarda bu işareti yapmak için ALT GR tuşu ile beraber “Ü” harfine basılır ve bu ~ işareti elde edilir. Bu iki tuş kullanılması ile elde edilmiş işarete hem de tilde adı da verilir. 

 Bu tilde özetlemek gerekirse averaj işaretini elde etmenin bir öteki yolu da numlock bölgesinin altında bulunan rakamlar yardımıyla yapılır. Bu işlem için ilk olarak alt tuşuna basılır. Sonra sırasıyla numlock altındaki sayılardan 0126 tuşlarına sırasıyla basılır. Bu işlemlerden sonrasında sembol elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir