Yemeksepeti, Marketyo’yu satın aldı – Haberler

class=”cf”>

Yemeksepeti’nden meydana getirilen açıklamaya nazaran, kullanıcılarının tüm gereksinimlerini tek bir platform altında karşılamayı hedefleyen Yemeksepeti, yeni hizmeti “Yemeksepeti Mahalle” ile yerel esnafı dijitalleştirmeyi, yerel market zincirlerinin büyümelerini desteklemeyi ve pazar yerinde çeşitliliği artırmayı hedefliyor.

Yemeksepeti, gelecek günlerde kullanıcılarına sunmuş olacağı “Yemeksepeti Mahalle” hizmeti öncesinde almış olduğu stratejik karar doğrultusunda, Marketyo’yu satın aldı.

60 ilde tüketicilere online market alışverişi hizmeti veren Marketyo satın alımı ile yerel marketlerin çevikliği, kampanya çeşitliliği, geniş ürün gamı ve ürünlerin tazeliği “Yemeksepeti Mahalle” hizmetinin mühim bir parçası olacak.

“Yemeksepeti Mahalle” adını alacak bu yeni hizmet ile kullanıcılar, Yemeksepeti uygulaması üstünden mahallelerindeki esnaflardan ve yerel market zincirlerinden istedikleri her ürünü anında sipariş edip, gereksinimlerini dakikalar içinde yok etme kolaylığına haiz olacak.

Yemeksepeti Mahalle ile hizmet yelpazesini genişletmeyi hedefleyen Yemeksepeti, “süratli ticaret” olarak tanımlanan ve kullananların istedikleri her ürüne kısa sürede ulaşabildikleri hizmetleri kapsayan bu pazardaki liderliğini pekiştirmeyi amaçlıyor.

class=”cf”>

Diğer taraftan Yemeksepeti yeni hizmeti “Mahalle” ile esnafı dijitalleştirerek esnaf ve zanaatkarların sürdürülebilir şekilde büyümesine katkı sağlamayı hedefliyor. 20 senelik tecrübe ve güvencesiyle yiyecek sektörünü dijitalleştirip restoranların çağı yakalamasını ve gelişmesini elde eden Yemeksepeti, şimdi de mahalle esnafını dijitalleştirerek yerel ekonomiye katkısını artıracak.

Yemeksepeti bu yatırımı ile sektördeki en mühim lokal satın almalarından birine imza atarak, girişimcilik ekosisteme katkısı açısından da ciddi bir örnek teşkil ediyor.

“Mahalle esnafının dijitalleşmesini sağlayarak yerel ekonomiye katkıda bulunacağız”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın, şunları kaydetti:

“Yemeksepeti Mahalle ile kullanıcılarımıza mahallelerindeki esnaflardan ve yerel market zincirlerinden istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamakla kalmıyoruz, hem de esnafı da dijitalleştirerek yerel ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz. Marketyo uzun süredir dikkatimizi çeken bir uygulamaydı. Marketyo’nun hedeflerimizle uyuşan doğru organizasyon yapısı ve sistemlerindeki oldukça sayıda yerel marketi Yemeksepeti kullanıcılarına ulaştırabilecek olmamız satın alma kararını pozitif etkiledi. Bu satın alma ile beraber Marketyo ekibi Yemeksepeti’nin bir parçası olacak. Yemeksepeti’nin Türkiye’den yapmış olduğu bu satın alma Türk e-ticaret sektörünün en mühim yatırımlarından biri olarak mühim bir örnek teşkil ederken, Türkiye’de girişimciliğin değerlenebildiğini gösterebilmek açısından da genç girişimcilere esin verecektir. Yeni dönem için heyecanlıyız.”

Yemeksepeti İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Baki de 2019 senesinde hayata geçirdikleri “Yemeksepeti Banabi”nin hızla büyümesinin peşinden, hizmet ağlarını genişletmek amacıyla, “Yemeksepeti Mahalle”yi kullanıcılarla buluşturmaya karar verdiklerini aktararak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

class=”cf”>

“Sektörün süratli ticarete evrimi ile kullanıcılarımız, iş ortaklarımız ve paydaşlarımızın beklentilerini karşılamak için asla durmadan geliştirmelere devam ediyor ve geleceği şekillendiriyoruz. Hem kullanıcılarımıza yarar sağlamak hem de iş ortaklarımızla birlikte sağlıklı bir halde büyümek daima önceliğimiz olmaya devam edecek. Yemeksepeti olarak mahallenin esnafına haiz çıkarken tüketicilerimize bildikleri ve tanıdıkları ürünlere erişebilme fırsatı sunuyoruz. Mahallenizde alışık olduğunuz ve tanıdığınız kasap, manav, şarküteri, bakkal, kuruyemişçi, petshop, aktar, balıkçı vb. küçük işletmeler artık gerçek bir dijitalleşmeye adım atıyor. Mahalle esnafını dijitalleştirmek ve sürdürülebilir şekilde yeni çağa hazır olmalarını sağlamak bizim şirket olarak yeni dönemdeki hedefimiz. ‘Yemeksepeti Mahalle’ye iş yerlerinin hızla entegrasyonlarını sağlayabilmek için geliştirdiğimiz mobil aplikasyon yardımıyla esnaflar akıllı telefonları vasıtasıyla iş ve sipariş takibini kolaylıkla yapabilecekler.”

class=”cf”>

Marketyo CEO’su Özer Fırat ise Yemeksepeti’nin gerçekleştirdiği yatırım kararından son aşama mutluluk duyduklarını beyan etti.

Yemeksepeti’nin sektörünün kurucusu ve fark yaratan bir şirket bulunduğunu belirten Fırat, “Bu noktada meydana gelen satın alma mevzusunda oldukça heyecanlı ve gururluyuz. Yıllardır yerel market zincirleriyle bir aile olduk ve şimdi onlarla daha büyük bir iş birliğine girebilme şansına sahibiz. Yemeksepeti’nin informasyon birikimi ve kaynakları ile yerel zincirlerin büyümesinin mühim ivme kazanacağına eminiz. İş ortağı marketlerimizle birlikte yeni dönemde yapabileceklerimiz bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bu vesileyle, yarattığı başarı hikayesiyle Türkiye’de oldukça mühim bir yeri olan ve tüm girişimcilere esin veren Nevzat Aydın’a ve Yemeksepeti ailesine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

class=”cf”>

Yerel marketlerin dijital dönüşümüne katkı sağlama fikrinden doğan ve haiz olduğu tam entegrasyon ve gelişmiş teknolojik altyapı yardımıyla, SaaS (Software as a Service) modeliyle 2015’ten beri yerel marketlere hizmet veren online market alışveriş platformu Marketyo, 2015’te kuruldu.

Yerel market zincirlerinin dijitalleşmesine katkıda bulunduktan sonrasında, kendi platformunu ilk kez geçen yıl haziran ayında tüketiciler ile buluşturdu. Perakende uygulamaları içinde coğrafi yaygınlık açısından ilk sıralarda yer edinen Marketyo, “bildiğin market” anlayışı ile 60 ilde 2 binden fazla market noktası vasıtasıyla hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir