Yıldız İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Klavye İle Yıldız İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Yıldız işareti klavyede direkt olarak bulunan bir simgedir. Bu simgeyi tek bir tuş ile ortaya çıkarmak mümkün. Sayısal tuş takımının olduğu alanda yıldız işaretini görmek mümkündür. Bu alanı kullanarak yıldız işaretini tek bir tuş ile yapabilirsiniz. Ayrıca klavyenin derhal üstündeki sayısal tuşların içinde da yıldız simgesi vardır. 

Yıldız İşareti Nasıl Yapılır? 

Yıldız işaretini yapmak için klavyenin sağ tarafında bulunan sayısal tuş ekibi kullanılabilir. Bu tuş takımının bulunmuş olduğu bölgede yıldız simgesini temsil eden bir tuş bulunuyor. Bu tuşu kullanarak yıldız simgesini kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra klavyede harflerin derhal üstünde yer edinen sayısal tuş takımında da yıldız işaretini görmek mümkün. 

 Her iki alandan da yıldız işretini kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca yıldız işareti (*) karakter eşlem tablosunda da yer alır. Bilgisayarın arama kısmına karakter eşlem yazın daha sonrasında çıkan pencerenin sağ alt köşesinde yer edinen unicode kısmına 2729 kodunu yazın. Birçok yıldız seçeneği çıkacaktır. 

 Bilgisayarda Klavye İle Yıldız İşareti Yapımı (Win 10, 8, 7 ve Mac) 

class=”cf”>

 bilgisayar klavyesi ile yıldız işareti yapmak için klavyenin sağında bulunun sayısal tuş ekibi içindeki yıldız simgesinin olduğu tuş kullanılabilir. Harflerin derhal üstündeki sayısal tuş ekibi içinde da yıldız işaretini temsil eden bir tuş bulunuyor. Mac bilgisayarlar için yıldız işareti düzenle bölümünden emoji ve semboller alanına girilir. Buraya yıldız yazmanız durumunda birçok yıldız simgesi çıkacaktır. İstediğiniz seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir