Yüksek performanslı ekiplerin anahtar bileşeni kültürdür


class=”cf”>

“Yakın zamanda Harvard Business Review’da gösterilen bir makalede, paylaşılan değerler kültürü, yüksek performanslı takımlar için çıkış ​​noktası olarak tanımlandı. Veeam olarak EMEA’daki sektör liderliğimiz; çeviklik, disiplin ve savaşım ruhu üzerine kurduğumuz kültürümüze oldukça şey borçludur. Bu değerler, yüksek performansın yanı sıra her iki tarafın da iki yönlü güvenine dayanan iş ortaklarımıza yatırım yapma taahhüdümüzü de güçlendiriyor. 

Kültüre karşı strateji

Dünyaca meşhur danışman Peter Drucker’ın da söylediği benzer halde: “kültür stratejiyi kahvaltıda yer”. Bu, net bir stratejiye haiz olmanın herhangi bir işletmenin başarısı için temel olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak paylaşılan değerler kültürünü teşvik etmek size istediğiniz stratejiyi uygulamaya olanak tanır. Eğer ekibinizi ortak hedefte birleştiren bir kültürünüz yoksa dünyanın en akıllı stratejisine haiz de olsanız gene de eninde sonunda başarısız olmuş olursunuz.

Paylaşılan değerler, ortak düşünce yada kontrolü elde tutmak demek ile ilgili olmadığı benzer halde tam aksine oldukça değişik ekiplerin yaratıcı düşünce, devamlı yenilik ve yüksek performans açısından başarıya ulaşmış olduğu iyi biliniyor. Ortak kültür ise ekibinizdeki bireylerin aynı şekilde düşünmesi, hareket etmesi ve davranması anlamına gelmiyor. Ortak değerler ve kültür belirlenen hedeflere ulaşmak için her insanoğlunun tanıması ihtiyaç duyulan temel ilkelerdir. 

Stratejimizi varış noktamıza benzetebiliriz. Hepimiz değişik yollar, rotalar planlıyoruz, değişik ulaşım şekilleri kullanıyoruz, aynı yolculukta değişik deneyimler yaşıyoruz. Ortak değerlerimiz, birbirimizi iyi mi desteklediğimiz, bir engelle karşılaştığımızda iyi mi kalıpların haricinde düşündüğümüz ve gelişimimizi, başarılarımızı iyi mi paylaştığımızı ifade eder. 

class=”cf”>

İş ortaklığında ortak değerler

Veeam olarak EMEA iş ortaklarından oluşan ağımız, ekibimizin bir uzantısıdır. Bu nedenle, onlarla çabalama şeklimize onların değerlerini ve kültürlerini yansıtmalı ve hem de organizasyonumuzun bütünleşik bir parçası olmaları için kendi kültürümüzü onlara aktarmalıyız. İş ortaklarının gelişen gereksinimlerine nazaran değerimizi devamlı olarak geliştirmek için VeeamON yada VeeamON Tours’a benzer halde bir oldukça etkinliğin de altında yatan amaç budur.

İyi bir iş ortaklığı çift yönlü bir yoldur. Ortaklar bizlere son kullananların zihinleri hakkında düşünce, coşku verici dijital dönüşüm projelerinin bir parçası olma fırsatı ve sonsuz beceri ve uzmanlık sunar. Veeam de iş ortaklarının müşterilerine sunmuş olduğu kıymet teklifini geliştirmelerine destek olmayı taahhüt eder. 

class=”cf”>

İş ortaklarımız müşterilerinin dijital dönüşümünü desteklerken hem de müşterilerinin gereksinim duyduğu güvenilir danışmanlar olmalarına destek olmak adına Veeam olarak kendi uzmanlığımızı ve deneyimimizi ortaklarımızla paylaşmaya daima inanırız. 

IDC Veri Replikasyonu ve Koruması Yarı Yıl İzleme Raporu’na nazaran 2020 yılının ikinci yarısında Veeam EMEA’da 1 numara olarak içeriyor. Sektör liderliğimizi çeviklik, disiplin ve savaşım ruhu değerlerimize ve hem de ortaklarımıza duyduğumuz güvene bağlıyoruz. 

class=”cf”>

Paylaşılan değerler kültürü ve stratejik hedefler oluşturmak, her ekip ve her iş ortaklığı için kazanan bir formüldür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir