Apple, OpenAI içindeki konumunu güçlendiriyor

Quern

New member
Apple, OpenAI içindeki konumunu güçlendiriyorApple ve OpenAI arasındaki anlaşma, ChatGPT'yi iOS 18 ve macOS Sequoia'ya entegre etmenin ötesine geçiyor. Apple şirketi ayrıca OpenAI'nin yönetim kurulunda bir gözlemci koltuğu kazanıyor… Microsoft ile aynı şekilde. Toplantılar sırasında kıvılcımların uçuşmasını beklemeli miyiz?

SohbetGPT Apple Intelligence sisteminde benzersiz ve önemli bir yere sahiptir. Siri bir kullanıcının sorusunu yanıtlayamadığında, asistan bota yardım edebilirAçık AI. İkincisi ayrıca metin yazabilecek ve resim üretebilecek. Ve kullanıcı daha ileri gitmek isterse, chatbot'un ücretli versiyonuna abone olma olanağına sahip olacak.

OpenAI yakın inceleme altında

Apple ile OpenAI arasındaki ilişki bununla sınırlı kalmayacak. Bloomberg Phil Schiller'in OpenAI yönetim kurulunda bir yeri olacağını bildiriyor. Bu sıradan biri değil: 2020'de “Apple Fellow” seçilen Steve Jobs'un arkadaşı, şirket içindeki sarsılmaz kıdemlilerden biri. Ayrıca, Avrupa Komisyonu ile yaşadığı çekişmeler göz önüne alındığında, App Store'un hala büyük patronu ve kesinlikle yapacak çok şeyi var.

Phil Schiller'e bir gözlemci pozisyonu verilmesi bekleniyor: bu şekilde bir yetkisi olmayacak ancak OpenAI'nin karar alma sürecine ayrıcalıklı erişimi olacak ki bu zaten harika bir stratejik hamle. Hikaye doğrulanırsa, Apple aynı pozisyondan faydalanacaktır Microsoft içinde panoWindows yayıncısı, şirkete milyarlarca dolar yatırım yaparak teknik yeteneklerini ve sunucularını ödünç verdi.

Microsoft ve OpenAI hakkında bir tartışma yönetim kurulu gündeminde olduğunda ne olur? Phil Schiller'den muhtemelen odadan çıkması istenecektir! Teknik ayrıntılara bakılmaksızın, Apple'ın pano OpenAI'nin duyurusu, iki şirket arasındaki ortaklığın önemini ortaya koyuyor.

Apple, ChatGPT'yi iOS 18'e entegre etmek için OpenAI'ye hiçbir şey ödemeyecek
🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Kaynak :

Bloomberg