Leke tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?

Nigdeli

New member
Leke tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?
Güneş Lekesi Tedavisi Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerde özel kliniklerde ve bazı özel hastanelerde hekimler tarafından uygulanabilmektedir
Leke tedavisinde kullanılacak yönteme göre uygulamanın seyri ve ağrısı değişmektedir. Ancak lazer ile yapılan tedavide hafif bir yanma haricinde bir etki meydana gelmemektedir. Tedavi kalıcıdır fakat unutulmaması gereken ve dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri tekrar güneşe maruz kalınmaması gerektiğidir. Aksi halde tekrardan aynı bölgelerde güneş lekeleri oluşabilmekte ve bu kez tedavisi biraz daha zor olabilmektedir.


Kimyasal Peeling Ankara kliniğimizde leke tedavilerinde en sık uygulanan yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Genellikle deniz, kum ve güneş tatilinden yadigar kalan ve aşırı güneşe maruz kalan ciltlerde meydana gelen lekelenmelerin tedavisinde kimyasal peeling son derece etkili rol oynamaktadır. Kimyasal Peeling ve diğer büyük illerimizde bazı hastanelerde bile hekimlerimiz tarafından uygulanabilmektedir.

Kimyasal peeling Ankara uygulaması içerisinde yer alan laktik asit sayesinde ciltteki tüm lekelerden kolaylıkla arınılmasını sağlamaktadır. Özellikle de hassas ciltlerde meydana gelen güneş lekelerinin tedavisinde kimyasal peeling uygulaması yapılırken oldukça dikkatli davranılması son derece önemlidir. Bu nedenle de bu tür medikal uygulamalar mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Kimyasal peeling uygulaması yaklaşık 20 dakikalık bir sürede yapılmakta olup uygulama esnasında kişilerde ve ciltlerinde herhangi bir acı, yanma, kızarma meydana getirmemektedir. Dolayısıyla da kişiler uygulama sonrasında koruyucu kremler sayesinde kolaylıkla günlük yaşamına geri dönebilmektedir