Microsoft güncellemesinde kopyalama ve yapıştırma sorunu var

Quern

New member
Microsoft güncellemesinde kopyalama ve yapıştırma sorunu varMicrosoft'un işletim sistemine yönelik en son büyük güncelleme hatalarla dolu. Bu kez kullanıcılar, Windows 11 24H2'nin artık pano geçmişine kopyalananları kaydedemediğini bildiriyor.

Her gün bir Windows 11 hatası yaşanıyor. Windows 11'in ay başında yayımlanan 24H2 güncellemesi o kadar çok hata içeriyor ki, Microsoft ekiplerinin ürünü yayınlamadan önce düzgün bir şekilde test edip etmediğini ciddi olarak merak etmeye başlıyoruz. konuşlandırın. BSOD'ye neden olan ses sürücüsü sorunu, Windows Update önbelleğinin silinememesi veya Sistem Dosyası Denetleyicisi aracındaki kötü hatanın ardından, Windows 11 24H2'de bazı kullanıcılarda kopyalama ve yapıştırmada küçük bir sorun yaşanıyor.

Pano geçmişi umutsuzca boş

Artık Microsoft'un işletim sistemindeki hataları takip etmeye alışkınız. WindowsEn son 24H2 güncellemesinde yeni bir tane fark etti. Oldukça sorunlu olan bu, pano geçmişiyle ilgilidir. Windows 10 altında başlatılan bu modül, adından da anlaşılacağı gibi, işletim sisteminin panosuna kopyalanan tüm öğelerin geçmişini tutmaya olanak tanır. Ctrl+V yerine Windows + V klavye kısayolu kullanılarak etkinleştirilir.

Ne yazık ki Windows 11 24H4 kullanan bazı kullanıcılar için pano geçmişi, işletim sistemi ayarlarında etkinleştirilmesine rağmen umutsuzca boş kaldığı için sorun yaşıyor gibi görünüyor. Ancak bu hatanın herkesi etkilemeyeceği ve az sayıda kullanıcıyla sınırlı olacağı görülüyor. Microsoft yorum merkezinde hızlı bir tur yine de sorunun tamamen çözülmediğini ortaya koyuyor.

Windows 11 24h2 Hata Geçmişi Panosu

© Haberler

Daha da kötüsü, Microsoft bu hasarın önceden farkında olacaktır. Bildirildiği gibi WindowsEn sonMicrosoft ekipleri 24H2 güncellemesini kararlı bir sürümde dağıtmak için hazırlık aşamasında olmasına rağmen, hata birkaç ay önce içeriden üyeler tarafından zaten rapor edilmişti.

Bölgesel bir hata mı?

Windows 11 24H2 çalıştıran iki makinemizi kontrol ettikten sonra pano geçmişinin işlevsel olduğunu gördük. Sorun yalnızca makineleri ABD'de çalışacak şekilde ayarlanmış olan kullanıcıları etkileyebilir. WindowsEn son Ayarlar > Sistem > Pano menüsünde Önerilen Eylemler seçeneğinin devre dışı bırakılmasının sorunu çözeceğini bildiriyor. Ancak bu Önerilen Eylemler özelliği (Önerilen Eylemler İngilizce) Microsoft destek sayfasında belirtildiği gibi yalnızca Kuzey Amerika'daki Windows 11 makinelerinde mevcuttur.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera

Kaynak :

WindowsEn son