Palm Beach temizlik görevlileri yoğun talep nedeniyle yılda 150.000 dolar kazanıyor

Melike

Global Mod
Global Mod
Palm Beach temizlik görevlileri yoğun talep nedeniyle yılda 150.000 dolar kazanıyorBu makalenin bir versiyonu ilk olarak CNBC'nin Inside Wealth haber bülteninde, yüksek net değere sahip yatırımcı ve tüketicilere yönelik haftalık bir rehber olan Robert Frank ile birlikte yayınlandı. Üye olmak gelecekteki basımları doğrudan gelen kutunuza almak için.

Personel şirketlerine göre, Palm Beach ve Güney Florida'daki temizlikçiler temizlik yapıyor, maaşlar genellikle 150.000 doları buluyor ve malikane sahipleri arasında ihale savaşları yaygınlaşıyor.

New York ve diğer yüksek vergili eyaletlerden Florida'ya kitlesel servet göçü, Florida'nın elit yerleşim bölgelerinde, özellikle de Palm Beach'te, ev personeli için rekor bir talep yarattı. Personel bulma kurumlarına göre, uşakların (artık “ağırlama yöneticileri” veya “emlak yöneticileri” olarak adlandırılıyor) yanı sıra dadılara, şeflere, şoförlere ve kişisel güvenliğe olan talep arttı.

Ancak zengin ev sahipleri için en büyük sıkıntıyı yaratan şey, temizlikçi eksikliği. Florida'ya göç eden zenginlerin çoğu büyük evler satın aldı ve şimdi onları temizleyecek insanlara ihtiyaç duyuyorlar. Oteller, tatil köyleri ve işletmeler de temizlik personeli için yarışıyor. Sonuç: Bazı kurumlara göre, ev hizmetlilerinin tipik maaşı 2020'de saat başına yaklaşık 25 dolardan bugün 45 dolara ya da 50 dolara fırladı.

Palm Beach, Miami, New York ve diğer yerlere ev personeli yerleştiren The Wellington Agency'nin kurucusu April Berube, “30 yıldır personel yerleştiriyorum ve hiç böyle bir şey görmedim” dedi. “İnsanların özellikle Palm Beach ve Miami'de yer değiştirmesinde büyük bir artış gördük.”

Palm Beach'te, zengin evlerde deneyime sahip ev sahipleri, 401(k) planları, sağlık hizmetleri ve fazla mesai de dahil sosyal yardımların yanı sıra genellikle yılda 120.000 ila 150.000 dolar arasında kazanıyor.

Berube, “Ev sahipleri için bu harika” dedi. “Bizim için bu son derece zor. Bu ciddi bir eksiklik.”

Lily Pond Services'in kurucusu Melissa Psitos, yakın zamanda Florida'da yıllık 75.000 dolara bir hizmetçi tutmayı ümit eden bir müşterisi olduğunu söyledi. Sonunda piyasa için makul olan 110.000 dolar ödediler. Genellikle diğer temizlikçilerden ve çamaşırhane çalışanlarından oluşan bir personelin yönlendirilmesine yardımcı olan yönetici kat görevlileri daha da fazlasını yapabilir. Psitos, Palm Beach'te fazla mesai dahil yılda 250.000 dolar kazanan ve ailesiyle birlikte çeşitli evlere seyahat eden bir baş hizmetçi tanıdığını söyledi.

“Yeterli arz yok” dedi.

Zengin ev sahipleri arasındaki ihale savaşları yaygınlaştı. İşe alım ajansları tüm web'de ve West Palm Beach'te “Yardım Aranıyor” ilanları yayınlıyor. Müşteriler giderek hayal kırıklığına uğruyor.

Berube, “İlk başta şoktalar ve 'Bunu asla ödemem' diyorlar” dedi. “Onlara rakamları vermek benim için bile rahatsız edici. Ancak daha az ücretle, daha az deneyime sahip birini işe almaya çalıştıklarında neredeyse her zaman bize geri dönüyorlar ve 'Dersimi aldım. Deneyimin bedelini ödemeye hazırız' diyorlar. .”

Berube, zenginlere yönelik hizmetçilerin, evin içinde sessizce ve fark edilmeden nasıl hareket edileceğinden, antikaların, sofra takımlarının ve güzel sanat eserlerinin dikkatli bir şekilde nasıl temizleneceğine ve kaliteli çamaşırların nasıl düzgün bir şekilde yıkanıp ütüleneceğine kadar son derece spesifik becerilere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“Güzel evlerde çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz belirli araçlar ve beceriler var” dedi.

Berube, bu kadar az nitelikli aday varken, üst düzey temizlik becerilerini öğretmek ve daha fazla temizlikçi yetiştirmek için bir okul açmayı düşündüğünü söyledi.

“Bunu yapmayı çok isterdim ama personel bulmakla meşgul olduğumuz için zamanım yok.”

CNBC'nin gelecekteki basımlarını almak için kaydolun Zenginlik İçinde Robert Frank'la haber bülteni.